U Maloj sali JU „Centar za kulturu, sport i informisanje“ Bužim danas je upriličeno potpisivanje ugovora o izvođenju radova asfaltiranja deset putnih pravaca u okviru projekta iz oblasti infrastrukture, po principu ”Marka Općina-marka građani“ koji će se izvoditi na području općine Bužim.

Riječ je o ukupno 10 putnih pravaca u 5 Mjesnih zajednica na području općine Bužim ukupne vrijednosti od 625.419,34 KM i ukupne dužine oko 4 kilometra i to:

• Nekategorisani put Durakovići – MZ Konjodor
  • Nekategorisani put kaukovići – MZ Konjodor
  • Nekategorisani put Pajalići preko vode – MZ Konjodor
  • Nekategorisani put Alića potok – MZ čava
  • Nekategorisani put Bajrići – Ajkići – MZ Mrazovac
  • Nekategorisani put Donji Konjodor – MZ Konjodor
  • Nekategorisani put Durakovići-Ćukovo – MZ El. Rijeka
  • Nekategorisani put Duranovići – MZ Bućevci
  • Nekategorisani put Crno vrelo – Dobro selo – MZ Čava
  • Nekategorisani put Elkasovići-Jusića korita-Drage – MZ Elkasova Rijeka
  • Ugovore su potpisali općinski načelnik Mersudin Nanić i direktor firme „Kov-Grad“ Bužim, Safet Kovačević.Prilikom potpisivanja ugovora načelnik Mersudin Nanić se zahvalio građanima općine Bužim koji učestvuju u izgradnji lokalne putne mreže na području općine Bužim po principu ”Marka općina-marka građani“ te istakao da su po tome jedinstveni u cijeloj državi. Takođe zahvalio se vijećnicima koji čine većinu u Općinskom vijeću općine Bužim koji su dali podršku ovim projektima usvajanjem Budžeta općine Bužim za 2021. godinu.

Prisutnima se obratio i Nermin Porić, dopredsjedavajući Općinskog vijeća općine Bužim koji je istakao da su vijećnici većine u općinskom vijeću prepoznali važnost ovih projekata, te da će ovakvi projekti i u buduće imati nedvosmislenu podršku.

Direktor firme “Kov-Grad“, Safet Kovačević je pozvao  mještane gdje se izvode radovi da imaju strpljenja i razumijevanja kako bi sve bilo okončano u zadatim rokovima i da firma KOVGRAD Bužim stoji kao i ranije na raspolaganju mještanima po pitanju kvaliteta izvođenja radova i bilo kakvih nedoumica.