Ramazanski Bajram se i ove godine obilježava u posebnim uslovima, ali bez obzira na epidemiološke mjere opreza, suština Bajramskih praznika ostaje ista. Druženju u krugu porodice i prijatelja, te Bajramsko darivanje najmlađih. Općinski načelnik Mersudin Nanić, predsjedavajući Općinskog vijeća Suvad Šahinović i zamjenik predsjedavajućeg Općinskog vijeća Nermin Porić pripremili su iznenađenje za 205 mališana iz Osnovnih škola sa područja općine Bužim i djecu Dječijeg vrtića, te im uručili Bajramske paketiće. Darivanje najmlađih počelo je u Osnovnoj školi „Bužim“, a nastavljeno u Dječijem vrtiću, Osnovnoj školi na Konjodoru i Osnovnoj školi „Mirsad Salkić“ u Čavi.

-“Drago nam je da imamo priliku obradovati prvačiće svih Osnovnih škola sa područja naše općine i djecu Dječijeg vrtića Bužim, jer želimo radost Bajrama podijeliti sa onima kojima će ta radost biti draga, ali isto tako želimo im pokazati da nisu sami, te da lokalna zajednica mora pokazati posebno poštovanje i pažnju prema našim najmlađim stanovnicima“,- istakao je načelnik općine Mersudin Nanić nakon podjele Bajramskih paketića.