Trebalo je tačno dvadeset i pet godina da se na stambeno-poslovnoj zgradi u centru grada zamjeni stolarija. U toku rata ova zgrada je oštećena, a granata je u potpunosti uništala stolariju na stubištu zgrade. Pored činjenice da je bez stolarije stanarima ove zgrade bilo teško zagrijati prostorije, tako i zbog samog vanjskog izgleda. Kako se ovih dana intezivno radi na završetku trga Alije Izetbegovića bilo je više nego potrebno da se sanira ulazna stolarija na ovoj zgradi i promijeni njen izgled.

-“Zaista je bilo vrijeme da se ugradi stolarija na ovoj zgradi i stvore bolji uvjeti života za stanare najstarije zgrade u Bužimu. Kako se zgrada nalazi na samom trgu Alije Izetbegovića,čije je uređenje u toku, to je bio i motiv više da se u potpunosti uredi ovaj prostor i izmjeni slika središta grada. Svakako treba u budućnosti planirati i potpuno vanjsko uređenje ove zgrade i ja vjerujem da će se to i desiti uz pomoć prije svega općine Bužim ali i svih stanara koji žive u ovoj zgradi.”- istakao je načelnik općine Bužim Mersudin Nanić prilikom obilaska radova.