Općinu Bužim  je 14.10.2019.godine  posjetio  predstavnik  Međunarodnog fonda za razvoj poljoprivrede (IFAD), gospodin Smail Toromanović  i donirao multifunkcionalni printer Službi za razvoj i poduzetništvo Općine Bužim. Načelnik Općine Bužim Mersudin Nanić  primio  je donaciju, a  potom je razgovarano o novim projektima koji će se realizirati u okviru IFAD-a. Posebno je istaknuta  uloga saradnje i partnerstva sa nižim nivoima vlasti. Kako je naglašeno, kroz novi projekat će se nastojati poboljšati uvjeti  života malih proizvođača, pojačati njihovu organizaciju i sposobnosti da pronađu svoje mjesto na tržištu, te u konačnici, omogućiti im proširenje poslovanja. Važno je i da IFAD  pruža mogućnosti da se otklone neki strukturni problemi s kojima se suočava proizvodnja, na primjer, jagodičastog voća, kornišona, plastenička proizvodnja i pčelarenja,  a to je organizacija otkupa, prerade i plasmana proizvoda.

Međunarodni fond će u nabavci plastenika učestvovati sa 40 % grant sredstava, učešće općine je 30 %, a poljoprivrednika 30%. Projekat bi trebao biti realiziran u naredna dva mjeseca.  Smail Toromanović  je izrazio zadovoljstvo dosadašnjom suradnjom, koja će kako je najavio biti intenzivirana u narednom periodu. Dogovoreno je da će se uskoro raditi na projektima izgradnje infrastrukture: putne mreže, izgradnji zelene  pijace, a sve će zavisiti od toga koji će projekti biti prioritet za lokalnu zajednicu. Princip će biti da IFAD obezbijedi grant od 70 %, a preostala sredstva općina Bužim.