Bivši pripadnici, borci i starješine 2.Jurišnog bataljona 505.Viteške brigade,  poznatiji kao “Žuti mravi” i ove godine organiziraju druženje na izletištu Svetinja. Sada već  treće tradicionalno druženje pripadnika 2.Jurišnog bataljona održaće se 27.07.2019.godine sa početkom od 12,00 sati.

Tim povodom Općinski načelnik Merudin Nanić primio je u svom kabinetu predstavnike Organizacionog odbora sa kojima je razgovarao o predstojećem druženju, organizaciji i konkretnoj pomoći.

-“Druženje bivših pripadnika 505.Viteške brigade polako prelazi u tradicijiu i vjerujem da je to dobra prilika da se svi bivši borci ove jedinice okupe na jednom mjestu, da se vide, druže i sjećaju onih koji su položili svoje živote u proteklom ratu, Najmanje što se može učiniti je podrška ovakvim aktivnostima  koju će uvijek imati od Općine Bužim”.-istakao je načelnik Mersudin Nanić.