Na poziv domaćina Općinski načelnik Općine Bužim Mersudin Nanić proteklog vikenda je svojim prisustvom uveličao svečanost obilježavanja Dana džemata u Kočevju R. Slovenija, a zatim i na Festu Bošnjaka koji se već tradicionalno održava u austrijskom gradu Gracu.

Kako Općina Bužim ima prijateljske odnose sa Općinom Kočevje, načelnik Nanić želio je da se ta dobra praksa nastavi i u buduće, a isto tako je i sa Udruženjem Bošnjaka iz Graca, čiji je veliki broj članova porijeklom iz Bužima ili su na privremenom radu u ovom gradu.

Na oba događaja učešće su uzeli mladi igrači NK “Vitez” iz Bužima, koji su prijateljskim utakmicama sa domaćinima Bužim predstavili u najboljem svjetlu.

Poruke Bošnjacima i svojim sugrađanima koji žive i rade u ove dvije države rekao je načelnik općine Bužim Mersudin Nanić prigodnim obraćanjima,  “Čuvati svoju kulturu i tradiciju dužnost je sviju nas ma gdje bili. Iskrene Čestitke domaćinima na tome.” Rekao je Mersudin Nanić, načelnik općine Bužim