Prije usvajanja budžeta Općine Bužim za 2019.godinu, a na inicijativu v.d. općinskog načelnika Nedžada Kudelića, održan je sastanak sa sindikatom uposlenika općinskog  organa uprave o Sporazumu za utvrđivanje osnovice za obračun plaća uposlenika Jedinstvenog općinskog organa uprave.

Općinski načelnik i sindikat su se usaglasili da se dostignuta prava radnika općinskog organa uprave utvrđena Sporazumom Općine Bužim i Sindikata ne mogu umanjivati aktima rukovodioca, te da se pregovarački postupak o prijedlogu sindikalnog odbora za utvrđivanje osnovice za obračun plaće, odgađa do 17.februara i provođenja vanrednih izbora za načelnika općine. Prema usvojenim zaključcima osnovica za obračun plaća uposlenika organa uprave ostaje ista kao i u 2018.godini i neće se povećavati, a nakon provođenja izbora sindikat će nastaviti aktivnosti i pregovore po Prijedlogu sindikalnog odbora za utvrđivanje  i usklađivanje osnovice za obračun plaće uposlenika Jedinstvenog  općinskog organa uprave.