U organizaciji Asocijacije „Sport za sve“ i uz podršku Općine Bužim i  Sportskog saveza općine Bužim održana je tradicionlna gradska trka od Starog grada do Turbeta Generala Izeta Nanića u dužini od 5,2 KM.

Gradska trka se održava u sklopu manifestacije „Slobodarski dani viteškog grada Bužima“.

Ni visoka temperatura nije spriječila učesnike trke  koji su startali sa Starog grada, a cilj je bio na Turbetu generala Izeta Nanića, gdje su proglašeni pobjednici po kategorijama, odata počast i proučena fatiha svim šehidima Armije R BiH.

Učesnicima se je na cilju kratko obratio  predsjednik Sportskog saveza Admir Sijamhudžić , koji je učesnicima čestitao na učešću, a pobjednicima po kategorijama dodijelio priznanja.

Posebnu pažnju izazvala je utrka za mlade, a učesnici od 1,5 godine do 15 godina, svakako su garant da ova već tradicionalna gradska utrka ima svoju budućnost.