Općinsko vijeće općine Bužim, a na prijedlog općinskog  načelnika Zikrije Durakovića je na ­­­15. redovnoj sjednici  donijelo  Odluku o naknadi porodicama sa četvero i više djece. Pravo na novčanu naknadu imaju porodice sa četvero i više djece čija mjesečna primanja ne prelaze iznos prosječne plaće u F BiH za prethodni mjesec (872,00 KM za mart/2018). U slučaju kada neko od djece u vrijeme ostvarivanja prava  na novčanu naknadu postanu punoljetno, roditelji ostvaruju pravo na naknadu za maloljetnu djecu.Podnosenje zahtjeva  i isplata novčanih sredstva će se vršiti putem Centra za socijalni rad Bužim.

“Ono što je zajedničko za svaku porodicu, kao osnovnu i nezamjenljivu sredinu za razvoj djeteta, je briga za odrastanje djeteta u sredini u kojoj će mu biti obezbijeđeni uslovi za nesmetan razvoj. Za višečlane porodice skromnih novčanih primanja ta briga je dodatna zbog nemogućnosti velikog broja ovih porodica da odgovore na potrebe djece i obezbijede im neophodne uslove za nesmetan razvoj i odrastanje. Zbog ovih činjenica Bužim je prva općina u Bosni i Hercegovini koja uvodi ovakav vid podrške porodicam sa četvero i više djece, doduše za početak simboličnim sredstvima obezbijeđenim iz budžeta općine”- istakao je u svojoj izjavi za medije načelnik općine Bužim Zikrija Duraković.