Na osnovu Zakona o novčanim podrškama u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji na USK-a ( Sl.glasnik 7/08 član 7 stav 6) klijenti koji proizvode mlijeko  dužni su dostaviti kantonalnom Ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva  Potvrdu iz Porezne uprave FBiH, da nema dospjelih a neizmirenih obaveza ( za pravne osobe, obrte i fizička lica ) ili

Uprave za neizravno oporezivanje  BiH ( za pravne osobe, obrte i fizičke osobe koje su u sistemu PDV-a), odnosno dokaz da nisu u sistemu PDV-a( pravna osoba i obrti )

Navedenu dokumentaciju su proizvođači mlijeka dužni  proslijediti  poštom u Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva USK-a  ili ih dostaviti u Savjetodavnu poljoprivrednu službu Općine Bužim , najkasnije do 20.02.2017. godine.