Općinski načelnik Općine Bužim Zikrija Duraković upriličio je danas prijem za Rasima Topalovića, koji je prije nekoliko dana na manifestaciji izbora najboljih sportista invalida BiH u Sarajevu proglašen za sportistu 2016. godine u BiH. Prijemu su prisustvovali i Mirsad Nuhanović, predjsednik Saveza invalida USK-a, Asim Bajrić, predsjednik Saveza za sport i rekreaciju invalida općine Bužim, kao i Mersudin Nanić, direktor JU “Centar za kulturu, sport i informisanje” Bužim.

Načelnik Duraković je čestitao Topaloviću na ovom značajnom priznanju, te se stavio na raspolaganje za pomoć u budućem periodu. Bilo je govora i o problemima s kojima se susreću takmičari u invalidnom sportu općine Bužim usljed nedostatka opreme i sredstava za kvalitetno treniranje, te su u tom smislu svi izrazili volju da zajednički, kako općina Bužim, tako i Savez za sport invalida USK-a pomognu kako bi u budućnosti rezultati bili još bolji.