Načelnik općine Bužim, Agan Bunić, proglašen je najnačelnikom u Bosni i Hercegovini, u Banskim dvorima u Banjoj Luci, gdje je održano 33. proglašenje najmenadžera BiH.

Ovu titulu načelniku Buniću je dodijelila Agencije za izbor  najmenadžera BiH, jugoistočne i srednje  Evrope.

Agencija na osnovu strogih kriterija vrši identifikaciju, imenovanje i afirmaciju izuzetnih menadžera i najuspješnijih kompanija, analizira ostvarenja najuspješnijih i prepoznaje one koji ostvaruju znatno više od ostalih, te ih nagrađuje visoko priznatim statusom “Menadžer godine“.

Načelnik Bunić priznanje je dobio za konkretne rezultate  koje je kao menadžer postigao u praksi kad je riječ o razvoju općine. Stručni žiri prepoznao je rad i aktivnosti načelnika općine Bužim i donio odluku da Agan Bunić  dobije prestižno priznanje „Najnačelnik 2015“, zbog stvaranja i unapređenja poslovnog ambijenta.

Agencija je jedini globalni i nezavisni autoritet na području jugoistočne i srednje Evrope, prisutna u tridesetak zemalja.

catsbanjaluka