Iako je se budžet općine Bužim ne puni planiranom dinamikom Općinski načelnik Agan Bunić je odobrio i isplatio sredstva namijenjena za poticaj poljoprivrednoj proizvodnji u planiranom iznosu. Naime, ovih dana se uplaćuju sredstva u iznosu oko 20.000 KM poljoprivrednim proizvođačima koji su prijavili kupovinu sjemena kukuruza, ukupno 41 poljoprivredni proizvođač. Ranije je realiziran program kupovine i dodjele 20 plastenika nezaposlenim ženama, zašto je iz budžeta općine izdvojeno 19.600, a što predstavlja 40 % sredstava za ukupan projekat koji je koštao oko 50.000 KM.

Preostali iznos sredstava (oko 20.000 KM) za poticaj poljoprivrednoj proizvodnji je realiziran u svrhu podrške proizvodnji meda, putem udruženja „Propolis“ iz Bužima, kupovini sistema za navodnjavanje u proizvodnji krastavaca, sufinanciranju analize zemljišta i poslova u zaštiti zdravlja bilja, te sufinanciranje održavanja 5. sajma poljoprivrede i zdrave hrane u organizaciji udruženja žena „Izvor“ iz Bužima. Iz sredstava rezerve granta za poljoprivredu do kraja godine će se realizirati jedan manji iznos za podršku u izgradnju prvog pčelarskog doma na području općine Bužim, dok će se značajniji sredstva za ovaj projekat planirati kroz budžet općine za narednu godinu.