Povodom zadnjih dešavanja u radu Općinskog vijeća općine Bužim, donošenja odluka mimo zakona i predviđenih procedura, te očigledne krize u radu ovog organa, načelnik Agan Bunić je za sutra 31.07.2015. (petak) u 14 sati sazvao hitan sastanak sa rukovodstvom Općinskog vijeća, sekretarom, predsjednicima svih političkih klubova koji participiraju u Općinskom vijeću te direktorima JP/JU.

“Cilj sastanka je da vidimo hoće li vijeće raditi u skladu sa zakonom ili će se isključivo ponašati na način “bitna je većina”. Ne očekujemo od pojedinih klubova i vijećnika da razumiju stanje i odgovornost, ali rukovodstvo vijeća, predsjedavajući i zamjenik, bi puno odgovornije trebali voditi ovaj organ općine Bužim. Štete su već sad nanesen u općini Bužim. Vjerujemo da će se svi odazvati ovom sastanku, ne tražim nikakvu podršku ali se zakon mora poštovati” kazao je načelnik Bunić.