Općina Bužim pokrenula je novi projekat kojim će informisati građane općine Bužime o radu i djelovanju javnih ustanova, o stanju na putevima, te događajima koji su obilježili predhodnu sedmicu. Zainteresirani građani tražene informacije će moći naći na službenoj stranici općine Bužim koje će biti objavljivane ponedjeljkom.

Peta policijska uprava

Policijska stanica Bžim

• U protekloj sedmici na području općine Bužim prema navodima navedene ustanove desilo se:
  • Kriminaliteta 1 (jedan) slučaj,
  • Narušavanja javnog reda i mira 8 (osam) slučajeva (prosijačenje, uznemiravanje gostiju u ugostiteljskim objektima, nasilništvo)
  • Saobraćajnih nesreća 8 (osam) slučajeva sa lakšim tjesenim povredama i materijalnim štetama.
  • Ostali događaji: narušavanje imovinsko-pravni odnosa, sukob između komšija, krađa željne konstrukcije na halama u Varoškoj Rijeci.

ZU Dom zdravlja Bužim

• U protekloj sedmici na području općine Bužim prema navodima navedene ustanove donosimo slijedeće informacije:
  • 182 obrađenih pacijenata u hitnoj službi
  • 11 hitnih slučajeva sa sanitetskim prevozom u KB Bihać
  • 2 pratnje mediciskih tehnićara
  • 50 kućnih posjeta medicinskih tehničara
  • Poroda nije bilo

Civilna zaštita

• U protekloj sedmici na području općine Bužim prema navodima Civilne zaštite donosimo njihove informacije sa terena:
    • Vatrogasna jedinica nije intervenisala
    • Vodosnadbjevanje iz gradskog vodovoda uredno
    • Vodosnadbjevanje el.energijom uredno sa manjim prekido na NN mreži
    • Saobraćaj se odvija bez zastoja, osim u dijelu RP 401 u naselju Konjodor zbog klizišta, gdje se u dužini od 30.metara vozi izmjenično jednom trakom
    • Na lokalnom putu Bužim – El.Rijeka u naselju hilići potpuno obustavljen saobraćaj zboh klizišta
    • U naselju Čava na lokalnom putu Čava – Radoč zbog odrona saobraćaj se odvija otežano.

JU “Centar za kulturu, sport i informisanje”

• Održan koncert Gazija, otvorili turneju po BiH, karavan počeo iz Bužima