U organizaciji Gradskog ženskog hora „Bužim“, uz podršku JU Centar za kulturu, sport i informisanje Bužim i Općine Bužim, proteklog vikenda uspješno je održana VII međunarodna smotra horova, manifestacija koja iz godine u godinu okuplja ljubitelje horske muzike, kulturnog stvaralaštva i kulturnog stvaralaštva.
Tim povodom, Općinski načelnik Mersudin Nanić upriličio je prijem za rukovodstvo i članice Gradskog ženskog hora Bužim, kako bi razgovarali o organizaciji, realizaciji i rezultatima ovog značajnog kulturnog događaja koji je još jednom potvrdio važnu ulogu Bužima na kulturnoj mapi Bosne i Hercegovine.
Tokom prijema članice Hora izrazile su zahvalnost načelniku Naniću i Općini Bužim na kontinuiranoj podršci koju pružaju njihovom radu i aktivnostima, a kao znak zahvalnosti uručile su mu i prigodan poklon.
Načelnik Nanić čestitao je članicama Hora na uspješno organiziranoj smotri, naglašavajući da kulturni događaji poput ovog imaju poseban značaj za promociju općine Bužim, očuvanje kulturnih vrijednosti i jačanje saradnje sa drugim sredinama.
„Općinski načelnik će uvijek biti podrška vašem radu i na to možete računati i u budućnosti. Ovakvi događaji imaju veliki značaj za promociju naše općine i kulturnog života. Svaka manifestacija nosi određena iskustva i priliku za dodatna unapređenja. Važno je analizirati sve segmente organizacije kako bi buduće smotre, ali i drugi kulturni sadržaji na području naše općine, bili još kvalitetniji, sadržajniji i posjećeniji. Upućujem vam iskrene čestitke na dosadašnjem radu, trudu i uspješnoj promociji Bužima kroz kulturu i umjetnost“, istakao je načelnik Nanić.
Gradski ženski hor Bužim već godinama predstavlja jednog od najznačajnijih nosilaca kulturnih aktivnosti na području općine, a svojim nastupima i projektima uspješno promovira Bužim širom Bosne i Hercegovine i van njenih granica.

