Članovi Biciklističkog kluba Bužim jutros su krenuli na biciklističku rutu Bužim – Tuzla povodom obilježavanja 25. maja i odavanja počasti žrtvama masakra na Tuzlanskoj kapiji.
Sa Trga Alije Izetbegovića ispratio ih je i Općinski načelnik Općine Bužim Mersudin Nanić, koji je učesnicima poželio siguran put i dostojanstveno predstavljanje Bužima na ovom memorijalnom pohodu.
Tom prilikom načelnik Nanić istakao je značaj njegovanja kulture sjećanja i odavanja počasti nevinim žrtvama rata: “Bužim i Bužimljani još jednom pokazuju patriotizam, odgovornost i kulturu sjećanja, šaljući poruku poštovanja prema svim nevinim žrtvama rata. Ponosni smo što iz viteškog Bužima, mjesta gdje se posebno njeguje istina o odbrambeno-oslobodilačkoj borbi i čuva sjećanje na one koji su dali najviše za Bosnu i Hercegovinu, kreće ovakav memorijalni pohod. Nevine žrtve Tuzlanske kapije trebaju nas trajno podsjećati na bol i žrtvu koju su podnijeli, ali i na našu obavezu da njegujemo mir, zajedništvo i kulturu pamćenja kako se ovakve tragedije nikada i nikome ne bi ponovile.”