3 ́ –
Na 72. sjednici Vlade Unsko-sanskog kantona donesena je Odluka o usvajanju Programa utroška sredstava iz Budžeta Unsko-sanskog kantona za 2024. godinu, u okviru kapitalnih grantova namijenjenih nižim nivoima vlasti i fondovima.
Odluka, koja predstavlja značajnu podršku lokalnim zajednicama, temelji se na pristiglim projektima iz općina i gradova kantona. Ukupno raspoređena sredstva iznose 3 miliona KM, a grantovi su raspoređeni kako slijedi:
OPĆINA BUŽIM:   510.000,00 KM
GRAD BIHAĆ:       500.000,00 KM
OPĆINA SANSKI MOST: .,
GRAD CAZIN:   469.000,00 KM
GRAD BOSANSKA KRUPA :.,
OPĆINA KLJUČ:  .,
OPĆINA BOSANKSI PATROVAC:  .,
Namjenska sredstva bit će iskorištena za realizaciju kapitalnih projekata u lokalnim zajednicama, prvenstveno u oblasti infrastrukture i javnih usluga.
Premijer Unsko-sanskog kantona Nijaz Hušić naglasio je da će se ulaganja u svaki dio kantona nastaviti, s ciljem ravnomjernog razvoja i unapređenja životnog standarda svih građana.
“Vlada Unsko-sanskog kantona nastavit će pružati podršku općinama i gradovima kroz ovakve projekte, kako bismo osigurali napredak u svakom dijelu našeg kantona,” izjavio je premijer Hušić.
Izvor :Vlada USK