Općinski načelnik Mersudin Nanić upriličio je prijem za učenike generacije osnovnih i srednjih škola sa područja općine Bužim i zlatnog studenta Univerziteta u Sarajevu..

Prijemu su prisustvovali pored najboljih proglašenih učenika i njihovi roditelji. Ovogodišnji učenici generacija su Šahinović Amila  MSŠ “Hasan Musić” Bužim ( četverogodišnja škola ) Behić Emsada MSŠ “Hasan Musić” Bužim ( trogodišnja škola ), Ahmić Mirza  OŠ “Bužim”, Kišmetović Ema OŠ “Suljo Mirvić” Konjodor i  dobitnik zlatne značke Univerziteta Sarajevo Davuda Dedića.

Za postignut uspjeh učenicima generacije  i zlatnom studentu su dodijeljene novčane nagrade općine Bužim.

“Pored stipendija koje se dodijeljuju studentima iz naše općine, mi redovno izdvojimo određena sredstva kako bi nagradili najbolje učenike u našim osnovnim i srednjoj školi. Ja Vama i vašim roditeljima čestitam na postignutim rezultatima i vjerujem da će te i u nastavku školovanja pokazati da ovo priznanje učenika generacije ne nosite slučajno. “ kazao je načelnik Mersudin Nanić.