Federalni ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Kemal Hrnjić sastao se danas sa načelnikom Mersudinom Nanićem u službenoj posjeti općini Bužim.

Općinski načelnik Nanić i ministar Hrnjić razgovarali su o aktuelnim pitanjima iz oblasti poljoprivrede s naglaskom na Programe podrške poljoprivrednim proizvođačima za 2024.godinu.

Načelnik Nanić se zahvalio ministru Hrnjiću na informacijama ali i na uloženim naporima kojima se kroz strateške, zakonske i podzakonske akte nastoji unaprijediti sektor poljoprivrede u Federaciji BiH.

Nakon sastanka ministar Hrnjić i načelnik Nanić obišli su Turbe generala Izeta Nanića i svih poginulih pripadnika 505-e viteške brigade gdje su proučili fatihu, a načelnik je ministra upoznao sa radovima koji se izvode na Muzeju 505-e viteške brigade i planiranim aktivnostima za ovu godinu.

Ministar Hrnjić je iskoristio priliku da načelniku i građanima općine Bužim čestita Dan općine Bužim i dvadeset i devetu godišnjicu od vraćanja statusa općini.