Svim Bužimljankama i Bužimljanima u zemlji i dijaspori, kao i svima onima koji Bosnu i Hercegovinu nose u srcu i osjećaju kao svoju domovinu, najiskrenije čestitke povodom 1. marta, Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine uputio je Općinski načelnik Mersudin Nanić:

-“ Dan nezavinosti naše zemlje upisan je zlatnim slovima u  hiljadugodišnju historiju  BiH i zauvijek će svjedočiti o kontinuitetu postojanja Bosne i Hercegovine, domovine dobrih, časnih i ponosnih ljudi. Čvrsta i jasno izražena volja građana na održanom referendumu pokazala je svu snagu ovog naroda i želju za očuvanjem njene državnsoti i nezavisnosti što je garant prosperiteta i budućnosti Bosne i Hercegovine i svih ljudi koji u njoj žive. Neka napori uloženi u očuvanje Bosne i Hercegovine budu poruka svima nama da budemo istrajni u izgradnji stabilne, demokratske i moderne Bosne i Hercegovine. Sretan Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine.”