Nakon mjeseca posta, ibadeta, milosti i oprosta dolazi nam kao kruna radosti Ramazanski bajram. Tim povodom, uz želje za dobro zdravlje, svim građanima Islamske vjeroispovijesti u općini Bužim, Bosni i Hercegovini i našoj dijaspori, u ime mojih saradnika i u moje lično ime, upućujem najiskrenije čestitke.

Dragi sugrađani, neka nam ovaj Bajram bude povod da budemo bliži jedni drugima, iskreniji i čestitiji u odnosima, čuvajući propise i čast svakoga, uz želju da mubarek dani Ramazanskog bajrama donesu istinsku radost i toplinu u vaše domove, neka su vam sretni i ispunjeni ljubavlju, toplinom i vjerom bajramski dani.

Drugi dan Ramazanskog bajrama proglašen je Danom šehida gdje će na Turbetu generala Izeta Nanića biti proučen Ja'sin poginulim pripadnicima 505. viteške brigade i Armije RBiH. To je dan sjećanja na sve one koji su svoje živote dali braneći svoju domovinu, kao i dan sjećanja na njihovu uzvišenu žrtvu.

BAJRAM ŠERIF MUBAREK OLSUN!

Načelnik općine Bužim
Mersudin Nanić, dipl.ing.inf.