Dva putna pravca u općini Bužim su od prije nekoliko dana u potpuno novom ruhu.

Tako je u potpunosti završen nekategorisani put Gornji Aleševići-kosa-škola Lubarda koji vodi do područne škole u Mjesnoj zajednici Lubarda. Radovi su koštali oko 14 hiljada konvertibilnih maraka, a izvodili su ih radnici firme „Kov-Grad“ d.o.o. Bužim. Ovo je bio zajednički projekat općine Bužim i građana.

Završetkom ovog putnog pravca riješen je problem prilaza područnoj školi u Lubarda i na ovaj način učenici škole i mještani dobili su jedan kvalitetan pristupni put.

Drugi putni pravac koji je završen nalazi se u mjesnoj zajednici Radoč. Radi se o nekategorisanom putu „Mulalići“ dužini od oko 350 metara a vrijednost izvedenih radova 69.982,00 KM. Ovaj nekategorisani putni pravac finansiran je zajedničkim sredstvima općine Bužim, građana i Vlade Unsko-sanskog kantona.

U narednih nekoliko dana očekuje se asfaltiranje još nekoliko putnih pravaca budući da se radi na završnim pripremama pred asfaltiranje.