Općinski načelnik Mersudin Nanić i predsjednik Udruženja “505-e Viteške brigade” Edham Eminić potpisali su danas sporazum o finasiranju izgradnje šehidskog obilježja u MZ Bućevci vrijednosti 6.000,00 KM.  Potpisivanju sporazuma prisustvovali su i predsjedavajući OV Bužim Hasan Hilić, zamjenik predsedavajućeg Agan Elkasović i vijećnik Suvad Veladžić.

Načelnik općine Bužim Mersudin Nanić  nakon potpisivanja ovog sporazuma je posebno naglasio:” U skoro svim mjesnim zajednicama na području općine Bužim su izgrađena šehidska obilježja koja će trajno podsjećati sve nas na naše najbolje sinove. Udruženje 505-e će biti nosioc svih aktivnosti oko izgradnje ovog  šehidskog obilježja u MZ Bućevci  koja je ratne 1992.godine bila prva na udaru agresora sa teritorije tzv.SAO Krajine. Naša je obaveza i dužnost da gradimo i čuvamo kulturu sjećanja na naše bužimske vitezove i sve pripadnike Armije R BiH”.