Proteklog vikenda sportskim sadržajima počelo je obilježavanje jubilarne tridesete godišnjice bitke “Munja-93”. U Sportskoj dvorani Bužim odigran je  malonogometni turnir U-12 u organizaciji NK Vitez Bužim, a uz učešće domaćih i ekipa  Mladost Polje i Gomila-Stijena iz Cazina. Na samom početku prisutnima su se obratili Edham Eminić-predsjednik organizacionog odbora za obilježavanje značajnih datuma i događaja i načelnik općine Bužim Mersudin Nanić koji je uputio riječi podrške mladim sportašima, kao i sjećanja na veliku bitku bužimskih vitezova. Prije početka malonogometnog turnira uručene su zahvalnice NK Vitez zaslužnim pojedincima i kolektivima, a zahvalnice su uručili načelnik Mersudin Nanić, predsjedavajući OV Bužim Suvad Šahinović i zamjenik predsjedavajućeg Nermin Porić.

U nedelju je održan i Drugi  turnir u stolnom tenisu u tri kategorije (kadeti, juniori i seniori) u organizaciji stolno teniskog kluba “Bužim”. Turnir su orvorili općinski načelnik Mersudin Nanić i predsjednik OO Edham Eminić.