Obavijest proizvođačima povrća na otvorenom ( krastavci ) i zatvorenom ( plastenici do 200 m ²)

Da su dužni podnijeti zahtjev za općinski poticaj

Proizvodnja povrća na otvorenom ( proizvodnja krastavaca )

Pravo na poticaj za investicione projekte  izgradnje sistema za navodnjavanje u proizvodnji krastavaca u iznosu od 7000,00 KM imaju korisnici koji se bave proizvodnjom krastavaca .

Visina poticaja sufinanciranja izgradnje sistema za navodnjavanje u proizvodnji krastavaca je 100 KM /dunum.

Kriteriji koje mora ispuniti podnosilac zahtjeva za dobijanje novčane naknade na ime podsticaja za proizvodnju povrća na otvorenom su:

• minimalna zasijana (zasađena) površina je 0,1 ha na jednoj parceli, odnosno da je

ukupna zasnovana proizvodnja povrća na maksimalno dvije parcele,

• sjetva je obavljena u skladu sa agrotehničkim rokovima i standardnom agrotehnikom.

Za ostvarivanje prava na sredstva korisnik najkasnije do 30.07.2022. godine dostavlja u originalu ili ovjerenoj kopiji slijedeću dokumentaciju:

1. a) Popunjen Obrazac zahtjeva za ostvarivanje prava na poticaj,
  2. b) Kopija Ugovora sa otkupljivačem
  3. c) Potvrda iz banke o otvaranju žiroračuna
  4. d) ima izmirenu obavezu prema općini Bužim ( komunalna naknada , komunalna taksa ) za

periodu od 01.01. do 31.12. prethodne godine

Visina poticaja može biti veća ili manja , ovisno o broju odobrenih zahtjeva.

Sufinanciranje kupovine presadnica za plasteničku proizvodnju  (do 200 m²)

Novčanu podršku  za proizvodnju povrća u zatvorenom prostoru 7800,00 KM  ostvaruju proizvođači koji zasiju i proizvedu povrće na  površini od 100 do 200 m² , sa minimalnim brojem od 2,5 presadnice / m²  i plasiraju povrće na tržište Kriteriji koje mora ispuniti podnosilac zahtjeva za dobivanje novčane   naknade na ime poticaja zasnovane proizvodnje u plasteniku/stakleniku su:

• da je vlasnik zemljišta na kojem su plastenici ili je član zajedničkog domaćinstva sa

vlasnikom predmetnog zemljišta

• ukupna površina mora biti najmanje 100 m², najviše 190 m²
  • moraju imati sistem za navodnjavanje i otvore za prozračivanje,
  • minimalne visine na najvišem dijelu 2 m,
  • mora biti zasnovana proizvodnja,
  • ima izmirenu obavezu prema općini Bužim ( komunalna naknada , komunalna taksa ) za periodu od 01.01. do 31.12. prethodne godine

Krajnji rokovi podnošenja zahtjeva općinskim službama  je  01.08.2022.

Novčana podrška za proizvodnju u zatvorenom prostoru iznosi 1,00 KM/m².

Za isplatu  novčanih podrški kandidati dostavljaju slijedeću dokumentaciju:

1. a) Popunjen obrazac zahtjeva za ostvarivanje prava na novčane podrške,
  2. b) Potvrda iz banke o otvaranju žiroračuna
  3. c)ima izmirenu obavezu prema općini Bužim ( komunalna naknada , komunalna taksa ) za periodu od 01.01. do 31.12. prethodne godine

Visina poticaja može biti veća ili manja , ovisno o broju odobrenih zahtjeva.