Obzirom da građani svakodnevno  šalju poruke, zovu telefonom i pitaju kada će sredstva  EU po Javnom pozivu Ministarstva rada i socijalne politike F BiH biti uplaćena na njihove račune  obavještavamo sve građane općine Bužim koji se nalaze na konačnom spisku za isplatu sredstava EU pomoći da do danas Federalno ministarstvo finasija nije izvršilo uplatu sredstava općni Bužim.

Isto tako obavještavamo vas da je  nadležna služba općine Bužim, a nakon objave konačne rang liste, uradila liste po bankama za isplatu sredstava prema krajnjim korisnicima. Sredstva će biti uplaćena isti dan kada ona stignu na račun općine, a o tome ćemo Vas blagovremeno obavijestiti.

Na Javni poziv Ministarstva rada i socijalne politike u općini Bužim prijavilo se 1.193 domaćinstva. Od ukupnog broja prijava 693 domaćinstva su ispunila uvjete Javnog poziva u četiri kategorije. U prvoj kategoriji 15 domaćinstava, u drugoj 424, trećoj 227 i četvrtoj kategoriji 9 domaćinstava.