Tekuća godina na području općine Bužim obilježena je brojnim različitim infrastrukturnim projektima koji su realizirani zahvaljujući budžetskim sredstvima, sredstvima građana kao i obezbijeđenim sredstvima sa viših nivoa vlasti.
Tako je na području MZ Varoška Rijeka danas završeno asfaltiranje “Redžifinog puta” u dužini od 550 metara, a širine tri metra. Vrijednost izvedenih radova je oko 90.000,00 KM.
Ovaj infrastrukturni projekt realizovan zajedničkom saradnjom velikog broja mještana koji su osigurali više od jedne polovine neophodnih finansijskih sredstva, a preostali dio obezbijedila je općina Bužim iz općinskog budžeta.
Realizacijom ovog projekta omogućit će kvalitetniji saobraćaj svim mještanima te bolji prilaz samoj Magistralnoj cesti, kao i mjesnoj zajednici Varoška Rijeka i svakako samom centru općine Bužim.