Večaras je u tri mjesne zajednice Bužim, Lubarda i Čava, odnosno u naseljima Gornji Mulalići, Dedići-Veliko brdo, Kudelići i Baštra, puštene u rad četiri  novoizgrađene javne rasvjete. U navedena četiri naselja postavljeno je ukupno 159 svjetiljki sa mjernim ormarom čime su osvijetljena kompletna naselja. VrijednosT izvedenih radova za sve četiri javne rasvjete je 53.820,00 KM, a finansirani su iz budžeta općine Bužim i budžeta Unsko-sasnkog kantona. Investitor je općina Bužim, dok je izvođač radova bila firma „Stella“ d.o.o Velika Kladuša.

„Zaista mi je zadovoljstvo da se novoizgrađene javne rasvjete u naseljima Gornji Mulalići, Dedići-Veliko brdo, Kudelići i Baštra uradile. Imali smo određenih poteškoća jer nije bilo dovoljno sredstava da se urade javne rasvjete pa je bilo potrebno obezbjediti dodatna sredstva iz budžeta općine Bužim, odnosno iz rezerve su namirena nedostajućih iznos sredstava da bi se došlo do ugovora. Ovom prilikom želim se zahvaliti kantonalnom zastupniku Zikriji Durakoviću koji je sa nivoa kantona izlobirao sredstva za pomenute javne rasvjete, kao i vijećnicima iz SDA, SDP i SPU koji su podržali budžet, te upućujem iskrene čestitke i svim građanima ovih naselja koja su dobila rasvjetu, a i na strpljenju koje su imali da bismo ovo završili na zadovoljstvi svih nas. Mi ćemo nastaviti sa realizacijom i drugih projekata koji su u općinskom budžetu bili kandidirani ove godine, i siguran sam da ćemo do kraja godine i ostale projekte koji su nam ostali realizirati“, kazao je načelnik Mersudin Nanić.

Unos