U sklopu manifestacije “Dani općine Bužim 2022.” dodijeljene su zahvalnice kolektivima i pojedincima koji su obilježili proteklu godinu.

Zahvalnice koje dodjeljuje Općinsko vijeće uručili su predsjedavajući OV Suvad Šahonović, zamjenik predsjedavajućeg Nermin Porić i vijećnik u OV Abid Mulalić.

Zahvalnicama Općinskog vijeća općine Bužim ove godine je nagrađeno deset najaslužnijih pojedinaca i kolektiva koji su obilježili 2021. godinu: Aktiv žena MIZ Bužim, Senad Muratović, Biciklistički klub Bužim, Esad Suljadžić, Ermin Dizdarević, Hašim Šahinović, Nevzeta Halilović, Senada Velažić, Suad Šahinović-Ćućko i Hasan Kovačević-Lolin.

Načelnik općine Mersudin Nanić ove godine dodijelio je zahvalnice najboljim učenicima kao i istaknutim pojedincima i kolektivima. Učenici generacije Srednje mješovite škole i svih Osnovnih škola sa područja naše općine koji su dobili zahvalnice: Anesa (Zuhdija) Ćordić, O.Š „BUŽIM“ Bužim, Neval (Mirzet) Kauković, O.Š „Mirsad Salkić“ Čava, Zeid (Husein) Jusić, O.Š 2Suljo Mirvić“ Konjodor, Elmedina (Rahman) Bajrić, M.S.Š „Hasan Musić“ Bužim (škole III stepena) i Aladin (Mersad) Muratović, M.S.Š Hasan Musić“ Bužim (škole IV Stepen), te pojedinci i kolektivi: Fuad Mulalić – Suvo, Mehmed Krupić, Hamdija Skenederović, Šabić Nermin i UDRUŽENJE GRAĐANA „BUDI VITEZ.

Na kraju ove svečanosti dodijeljene su i nagrade za najbolje fotografije II foto konkursa “Nedžib Vučelj” koje je uručio direktor Centra za kulturu sport i informisanje Vahidin Veladžić. Kako je prvo mjesto pripalo Almi Hindić iz Jablanice, treće mjesto Svetlani Rajković iz R Srbije, dodijeljena je nagrada Saidu Mulaliću iz Bužima koji je osvojio drugo mjesto dok će nagrade za Almu i Svetlanu biti poslane poštom.