Danas su zvanično počeli pripremni i zemljani radovi na izgradnji fiskulturne sale u Čavi. Tim povodom Općinski načelnik Mersudin Nanić  obišao je radove koje u ovoj fazi finasira općina Bužim sa 40.000,00 KM, dok je za izgradnju objekta sale iz budžeta USK-a osigurano oko 200.000,00 KM i potpisan ugovor. Poduzeće “Veiić- kop” iz Bosanske Krupe izvodi pripremne i zemljane radove koje planiraju završiti u narednih desetak dana i tako na najbolji način iskoristiti lijepo vrijeme.

Načelnik općine Bužim Mersudin Nanić je nakon obilaska radova na izgradnji fiskulturne sale u Čavi posebno naglasio:_”Kako bi stvorili što bolje uslove obrazovanja za naše učenike i nastavnike moramo ulagati u ovakve objekte i moramo zajedno raditi na njihovoj brzoj realizaciji. Općina Bužim i sve njene službe će uvijek stajati na raspolaganju osnovnim školama u ovakvim i sličnim projektima bez obzira na nadležnost. Vjerujem da će se ovaj projekat završiti u narednoj godini na zadovoljstvo naših učenika koji  to i očekuju”.