Danas je zvanično počelo obilježavanje dvadeset i sedme godišnjice od ponovnog osnivanja općine Bužim. Bogat program ovogodišnje manifestacije počeo je odigravanjem Turnira mini odbojke u organizaciji Ženskog odbojkaškog kluba Bužim a pod pokroviteljstvom općine Bužim.

Turnir se igra već drugu godinu za redom, a ovogodišnji gosti su bili ekipe sa našeg kantona kao i prvi put ekipe iz Travnika i Busovače. Nakon intoniranja himne i iskazane dobrodošlice gostima turnir je otvorio načelnik općine Bužim Mersudin Nanić uz čestitke organizatorima.

Dvoranu je ispunilo 200 takmičara raspoređenih u 14 ekipa godišta 2008/09 i 2010/11 koji su imali priliku pokazati svoje odbojkaško znanje. Puna 4 sata su najmlađe odbojkašice igrale svoje utakmice mini odbojke.

Nakon atraktivnih poena i dosta uzbuđenja poredak je bio slijedeći:

U kategoriji 2008/09 1. ŽOK “Bužim”,  2. ŽOK “Sana” 3. SD “Tornado” Cazin.

U kategriji 2010/11 1. ŽOK Ključ,  2. OK Kaćuni Busovača, 3. ŽOK Bihać.

Na kraju turnira svim klubovima su dodijeljene zahvalnice, a takmičarima medalje jer ispričana je još jedna fantastična odbojkaška priča.