Ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine Selmo Cikotić boravi u posjeti Unsko-sanskom kantonu, dijelu Bosne i Hercegovine najviše pogođenim migrantskom krizom u zadnjih pet godina.

Nakon Bihaća, ministar sigurnosti BiH Selmo Cikotić posjetio je općinu Bužim gdje je razgovarao sa Općinskim načelnikom Mersudinom Nanićem, a u vezi migrantske krize, kretanja i boravka migranata, te ukupne sigurnosne situacije na ovom dijelu Bosne i Hercegovine koji graniči sa EU i koji većini migranata i izbjeglica pruža mogućnost nelagalnog prelaska državne granice.

Nakon razgovora ministar Cikotić je sa načelnikom općine Bužim Mersudinom Nanićem posjetio Turbe generala Izeta Nanića i pogunulih pripadnika 505-te Viteške brigade, gdje su proučili fatihu i tako odali dužnu počast najboljim sinovima Bosne i Hercegovine.