Zahvaljujući  Bužimljaninu Nihadu Sijamhodžiću sa privremenim boravkom u Kraljevini Norveškoj gdje radi,  Vatrogasna jedinica općine Bužim bogatija je za jedno vatrogasno vozilo. Općina Vinje iz Norveške i njihov šef vatrogasne jedinice Olav Ringhus odlučili su donirati vatrogasno vozilo za potrebe Vatrogasne jedinice  koje je jučer stiglo u Bužim sa dodatnom  vatrogasnom opremom.

Primopredaji doniranog vozila  prisustvovali su Općinski načelnik Mersudin Nanić i Šef službe za Civilnu zaštitu i vatrogastvo općine Bužim Senad Ćatić. Načelnik općine Mersudin Nanić zahvalio se donatorima, te posebno naglasio:-“Vatrogasno vozilo koje smo danas dobili od naših prijatelja iz Kraljevine Norveške odgovara našim trenutnim potrebama. Pregledom vozila smo vidjeli da izgleda kao novo sa svom dodatnom opremom koje jedno ovakvo specijalno  vozilo treba posjedovati.  Na nama je da ga što prije stavimo u funkciju, te obučimo vatrogasce rukovanju dodatnom opremom. Još jednom se zahvaljujem Nihadu, načelniku općine Vinje i šefu vatroasaca Olavu na donaciji ovog vozila”.