Savez za sport i rekreaciju ratnih invalida Bužim-streljačka sekcija  su na ovogodišnjem Kantonalnom takmičenju u Sanskom Mostu, za invalidne osobe, osvojili prvo mjesto. Kao pobjednici predstavljali su Unsko-sanski kanton na državnom prvenstvu koje je održano u Zenici, gdje nisu ostvarili zapažen rezultat. Kao jedan od razloga, a prilikom prijema kod načelnika općine Bužim Mersudina Nanića, istakli su nezadovoljavajuću streljačku opremu. Tada im je načelnik obečao dvije vazdušne puške koje su stigle ovih dana u SSRI Bužim.

-“Zahvaljujemo se načelniku općine na podršci i razumijevanju naših problema. Sada nećemo moći imati izgovor za loše rezultate jer smo dobili vrhunske vazdušne puške sa kojima možemo postizati dobre rezultate na kantonalnim i državnim takmičenjima”.-istakli su iz SSRI Bužim.