Načelnik općine Bužim Mersudin Nanić primio je danas predstavnike Vijeća mladih općine Bužim i koordinatorice projekta DOM Velika Kladuša. Na sastanku se razgovaralo o implementaciji Zakona o mladima Federacije BiH, te učešću mladih u procesima donošenja odluka na području općine Bužim. Dogovoreno je da u narednom periodu Vijeće mladih Bužim  će ozvaniči saradnju sa opcinom potpisivanjem Sporazuma o suradnji između načelnika i Vijeća mladih općine Bužim.

Obzirom da je ovo samo dio problema koji muče mlade ljude u našoj zemlji načelnik Nanić se zahvalio Vijeću mladih općine Bužim na aktivnostima koje provode u ovoj lokalnoj zajednici ali i na prostoru cijele države te posebno istakao:-„ Mladi ljudi pored nezaposlenosti izdvajaju i naglašavaju konstantan negativan učinak i drugih društvenih pojava ali vidim da pokušavate djelovati zašto imate punu podršku općine Bužim u svom nastojanju da stavite mlade ljude u fokus. Samo radom i konkretnim projektima možemo stvarati bolje uslove, kako za mlade, tako i za sve stanovnike naše lokalne zajednice“.