Danas ponosno obilježavamo Dan nezavisnosti BiH, jedan od najvažnijih datuma u novijoj historiji države Bosne i Hercegovine, prisjećajući se svih naših građana koji su svojim životima hrabro branili i odbranili nezavisnost i slobodu naše države.

Na referendumu održanom 29. februara i 1. marta 1992. godine građani Bosne i Hercegovine svih nacionalnosti odlučili su se za suverenu, nezavisnu, samostalnu i cjelovitu Bosnu i Hercegovinu, državu ravnopravnih naroda i građana.

Odmah nakon priznanja države Bosna i Hercegovine počela je brutalna agresija, a  cijena koja je plaćena životima  naših najboljih sinova i nevinih civilnih žrtava rata omogućila nam je život u slobodnoj i nezavisnoj državi Bosni i Hercegovini.

Želimo da zajedno, poštujući i uvažavajući jedni druge, gradimo našu državu Bosnu i Hercegovinu i čuvamo njenu nezavisnot i slobodu, jer to je obaveza i dug  svih nas.

Sretan 1. mart Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine!

Općinski načelnik                                                                    Predsjedavajući OV

Mersudin Nanić                                                                       Suvad Šahinović