U vremenu kada se suočavamo sa otvorenim napadima na državni suverenitet i integritet  moramo biti jasni, odgovorni, hrabri i istrajni na putu očuvanja jedine nam domovine. Ne samo danas i sutra, već svaki dan moramo jačati naše insitucije i raditi na izgradnji mira i slobode svih građana BiH. U to ime svim Bužimljankama i Bužimljanima, svim Bosancima i Hercegovcima, u zemlji i svijetu, iskreno čestitamo ovaj veliki praznik kojim obilježavamo dan kada je Bosna i Hercegovina potvrdila svoju državnost i višestoljetnu postojanost. Ovaj dan je, ujedno, i prilika da se, uvažavajući tekovine prošlosti, okrenemo budućnosti u kojoj Bosna i Hecegovina treba da bude ekonomski i politički stabilna država.

Da bi smo postigli sve naše ciljeve i očekivanja građana moramo obnoviti naše jedinstvo i zbiti naše redove jer mi rezervne domovine nemamo.

SRETAN VAM DAN DRŽAVNOSTI BOSNE I HERCEGOVINE!!!

Načelnik općine                                                                                               Presjedavajući OV Bužim

Mersudin Nanić                                                                                                   Suvad Šahinović