Danas je zasjedao Štab Civilne zaštite općine Bužim povodom dešavanja u vezi sa virusom Corona.

Između ostalog donešena je odluka o proglašenju “Stanja nesreće na području općine Bužim” zbog Corona virusa.

Takođe donešena je Odluka i izdana naredba JKP KOMB Bužim da u suradnji sa Civilnom zaštitom općine Bužim izvrši pranje i dezinfekciju ulica.

Odmah u popodnevnim satima JKP KOMB Bužim je počeo sa navedenim aktivnostima, a pranje i dezinfekcija ulica će biti nastavljeno večeras i sutra.

Navedene poslove financira općina Bužim, a zaštitne maske i sredstva za dezinfekciju je nabavila služba Civilne zaštite.

Štab Civilne zaštite općine Bužim još jednom apelira građanima općine Bužim da se odgovorno i savjesno ophode prema novonastaloj situaciji u vezi sa Corona virusom, te da prate i poštuju savjete, preporuke i naredbe istog.

(foto JUCKSI/Agan Skenderović)