Općina Bužim, Štab Civilne zaštite, Policijska stanica, Dom zdravlja Bužim, predsjednici mjesnih zajednica i koordinatori kao i svi građani općine Bužim već petnaest dana provode sve mjere i naredbe u cilju što bolje prevencije i zaštite od korona virusa. Oko tri stotine Bužimljanki i Bužimljana kojima je izdato rješenje nalazi se u obaveznoj samoizolaciji, a imamo ljude koji su došli iz teško ugroženih područja zapadne Europe od Italije, Slovenije, Austrije, Njemačke, Luksemburga do Amerike.

Svi se redovno javljaju Domu zdravlja Bužim i odgovorno se ponašaju, što svakako daje rezultat, jer do danas nemamo niti jednog našeg sugrađanina pozitivnog na korona virus. Policijski službenici PS Bužim pored redovnih poslova, provode aktivnosti oko kontrole zabrane kretanja kao i kontrole ljudi u izolaciji, a u svim mjesnim zajednicama formirani su
timovi koji svakodnevno prate poštivanje mjera samoizolacije. S druge strane Bužim i Bužimljani su u svojevrsnoj medijskoj izolaciji od početka krize korona virusa.

Nepoštivanja zabrane kretanja, nekoliko neodgovornih pojedinaca i promocija određenih političara su jedine vijesti koje se prezentiraju iz Bužima.

Pojedinci koji sada vrše samopromociju čine štetu Bužimu i Bužimljanima, stoga bi im preporučio da se ugledaju na ratne starješine 505. Viteške brigade koji su se dobrovoljno javili i stavili na raspolaganje Štabu civilne zaštite Općine Bužim od kojih bi samo mogli naučiti pravila ponašanja i odnosa u ovakvim i sličnim situacijama.

Svakodnevni napori i dvadesetčetvorosatno radno vrijeme Štaba civilne zaštite Bužim, policijskih službenika, zdravstvenih radnika, predsjednika mjesnih zajednica i koordinatora sa oko stotinu volontera, Crvenog križa i svih drugih koji su uključeni u ovaj proces, je bitnije za naše medije od svih ovih nabrojanih.

I danas nastavljamo sa redovnim aktivnostima i izolacijom, onom ljudskom i iskrenom, nastavljamo odgovorno i pošteno bez puno dizanja prašine, a sve u cilju zaštite života naših građana.

Bužimljani su iz bliske nam prošlosti poznati po snalažljivosti i samoorganizaciji iz vremena kada smo iz ničega stvarali nešto o čemu i danas priča cijela država.

Danas nam je puno lakše jer postoje institucije i odgovorni ljudi koji mogu, znaju i hoće odgovoriti na sve postavljene izazove sa kojima se suočava cijeli svijet.

Hvala Javnom sevisu RTVUSK na medijskoj izolaciji Općine Bužim i njenih građana.

#OSTANI KUĆI-ZAŠTITI SEBE I DRUGE

KABINET OPĆINSKOG NAČELNIKA