Volonteri Crvenog križa općine Bužim su nakon jučerašnje Naredbe Štaba CZ počeli pripreme za uspostavljanje izolatorija u Sportskoj dvorani Bužim u kojem bi trebale biti smještene osobe sa blažim simptomima koje izaziva Covid-19. Danas su postavljeni kreveti I izvršene osnovne pripreme za uspostavljenje izolatorija. Iako do danas nije potvrđen niti jedan slučaj zaraze od korona visusa na području cijele općine, Štab civilne zaštite Bužim se priprema i za drugi scenarij, a sve u cilju zaštite zdravlja i života građana naše općine. Komandant Štaba CZ Bužim Mersudin Nanić u izjavi za medije naglašava kako očekuje da se izolatorij u potpunosti završi slijedeće sedmice i stavi na raspolaganje  Domu zdravlja Bužim koji će u slučaju potrebe upravljati sa ovim izolatorijem.

Posebna zahvala ide volonterima Crvenog križa općine Bužim koji ovih dana obilaze naše najugroženije stanovnike sa paketima pomoći, a na raspolaganju su i za sve druge aktivnosti koje se provode ovih dana.