Manifestacija “Slobodarski dani viteškog grada Bužima 2020” se polako privodi kraju. Unatoč pandemiji koronavirusa većina sadržaja je uspješno održana uz mjere koje su preporučene.

Otkazani su bili Pješački marš “Putem Bužimskih vitezova”, Veče Kur ana, Turnir u streljaštvu i Veče folklora i sevdaha.

Završnica manifestacije kojom se obilježava godišnjica formiranja 505. Viteške brigade 15. augusta ide prema planiranom programu izuzev Kulturno-zabavnog programa na kraju večeri koji neće biti upriličen.

Novost je to što će za razliku od ranijih godina Bužim biti domaćin predstavnicima svih viteških brigada Armije RBiH i porodicama narodnih heroja.

Tako će na završnici biti prikazani video spotovi uz zastavnike koji će nositi zastave najboljih – viteških brigada Armije RBiH (smotra ratnih zastava). Takođe na velikom LED displeyu će biti prikazan trailer filma o Izetu Naniću i devet heroja oslobodilačkog rata koji je u izradi.

Konačan program završnice manifestacije izgleda ovako:

SUBOTA, 15.08.2020.

18:00  Prijem zvanica, Općina Bužim

18:30  Posjeta Muzeju 505. Vbbr. i Turbetu generala Izeta Nanića i poginulih boraca-šehida 505. Vbbr.

20:30  Završna svečanost povodom godišnjice 505. Vbbr.

• Smotra ratnih zastava Viteških brigada Armije Republike BiH i ratni put Viteških brigada

plato OŠ „Bužim”

• Najava dokumentarnog filma o generalu Izetu Naniću i devet Heroja oslobodilačkog rata, plato OŠ „Bužim” Bužim

Mole se svi posjetioci da poštuju aktualne mjere i naredbe u vezi sa pandemijom koronavirusa.

Organizacioni odbor manifestacije