Danas je održana proširena sjednica Štaba civilne zaštite općine Bužim u vezi sa situacijom vezanom za Corona virus (Covid-19).

Na sjednici je donešena Odluka da svi članovi Štaba CZ općine Bužim rade volonterski bez naknade.

Takođe je doneseno i nekoliko zaključaka:

• Zaključak da načelnik imenuje timove (predsjednike MZ koji će sa članovima savjeta pratiti osobe koje su u izolaciji i obavještavati Policijsku stanicu i Dom zdravlja.
  • Zakljucak da direktorica Doma zdravlja da izjavu za građane općine Bužim za JU “Centar za kulturu, sport i informisanje” Bužim o nastanku korona bolesti i kako se trebaju ponašati osobe koje su pod nadzorom.
  • Zakljucak da se građani općine Bužim pridržavaju svih naredbi Kriznih štabova FBiH, USK i Štaba CZ općine Bužim.

Izvor:ckbuzim.ba