Tokom proteklog vikenda izvršeno je čišćenje i uređenje korita Bužimnice od ulaza na obilaznicu do Trga Alije Izetbegovića. Radove na uređenju korita Bužimnice izvršilo je poduzeće “Velić-cop”, a pranje obilaznice Vatrogasna jedinica općine Bužim.

“Obzirom da je korito Bužimnice zaraslo u korv, te činjenice da su počeli radovi na uređenju Trga Alije Izetbegovića, odlučili smo urediti ovaj prostor, a prije svega jer Bužimnica u vrijeme obilnih padavina za relativno kratko vrijeme može dostići visok nivo i izlijevanje. Nailazak velikih voda dovodi do odlaganja značajnih količina nanosa i otpada u samom koritu koje je sada prošireno, očišćeno i uređeno”.-kazao je načelnik općine Bužim Mersudin Nanić.