Svim građanima općine Bužim i svim građanima Bosne i Hercegovine kao i građanima koji žive van granica naše domovine, upućujem iskrene čestitke povodom 1. marta, Dana nezavisnosti BiH.

Ovaj datum u dugogodišnjoj historiji BiH zauzima posebno mjesto jer su se na taj dan 1992.godine građani ove zemlje odlučili za nezavisnu i suverenu Bosnu i Hercegovinu, državu svih ravnopravnih građana.

Ne smijemo zaboraviti žrtve koje su date za našu jedinu nam domovinu Bosnu i Hercegovinu i da samo cijelovita Bosna i Hercegovina država ravnopravnih naroda može biti država po mjeri svih nas.

Uz želju da svakim danom naša ljubav prema domovini bude sve jača a život u Bosni i Hercegovini sve bolji i ljepši, još jednom od srca svima čestitam Dan nezavisnosti BiH.
OPĆINSKI NAČELNIK
Mersudin Nanić, dipl.ing.inf