Danas je u sali općine Bužim upriličeno potpisivanje ugovora za izvođenje radova na sanaciji vodovoda “Pivnice”. Ugovor su potpisali načelnik općine Bužim Mersudin Nanić i predstavnik firme Elcom doo iz Tuzle Džemo Mustafić. Ukupna vrijednost radova iznosi 76.050,00 KM, a njima bi vodovod “Pivnice” trebao nakon sanacije biti pušten u rad. Rok za izvođenje radova je 30 dana od dana uvođenja izvođača radova u posao. Ako vremenski uslovi dozvole mještani mjesne zajednice Konjodor bi trebali na samom početku 2020. godine imati vodovod “Pivnice” u pogonu a samim tim i pitku vodu u domaćinstvima.

“Danas smo potpisali ugovor o sanaciji vodovoda “Pivnice”, vodovoda koji već duži vremenski period nije u funkciji. Kroz narednih 7 dana očekujemo da izvođač radova bude uveden u radove, a u narednih mjesec dana sanaciju, tako da bi već krajem januara naredne godine ili u februaru mještani mjesne zajednice “Konjodor” ponovo mogli da koriste vodu sa vodovoda Pivnice”. kazao je načelnik općine Bužim Mersudin Nanić prilikom potpisivanja ugovora.