Danas je Općinski načelnik  Općine Bužim Mersudin Nanić  potpisao ugovore sa poduzetnicima koji su se prijavili na Javni poziv za dodjelu poticaja za početak obavljanja registrirane djelatnosti, poticaja za zapošljavanje i poticaja za konkurentnost. Na Javni poziv se prijavilo osam mladih poduzetnika sa područja općine Bužim kojima su odobrena sredstva u ukupnom iznosu od 13.000,00 KM. Odobrene poticaje poduzetnici će koristiti za isplate doprinosa na plate i iz plata.

-„Obzirom da je budžetom za 2019.godinu za ovu svrhu bio planiran iznos od 10.000,00 KM, a prijavilo nam se osam poduzetnika, uspjeli smo preraspodjelom sredstava omogućiti svima koji su se prijavili isplatu poticaja u jednakim iznosima od po 1,500,00 KM. Do sada je za ove poticaje u budžetu općine bio planiran dosta veći iznos ali je realizacija sredstava bila skromna. Ove godine imamo dosta veći interes naših poduzeća i ja sam uvjeren da će se u narednom budžetu ova sredstva značajno povećati kako bi zadovoljili potrebe naših poduzetnika i podržali poduzeća na početku obavljanja njihove djelatnosti sa ciljem zadržavanja mladih ljudi i otvaranja novih radnih mjesta“.-istakao je načelnik Mersudin Nanić nakon potpisivanja ugovora.