Objektima javnih rasvjeta na području općine Bužim shodno odredbama Odluke o javnoj rasvjeti (,,Službeni glasnik općine Bužim”, br. 7/12) upravlja općina Bužim,  te vrši plaćanje utroška elektrićne energije i održavanje svih objekata javnih rasvjeta na području općine Bužim.

U skladu sa navedenim odredbama Odluke o javnoj rasvjeti zabranjeno je samovoljno i bez saglasnosti općine graditi ili dograđivati (postavljati) nove lampe, te iste povezivati na već izgrađene javne rasvjete u neseljenim mjestima. Ovom prilikom javno želimo upoznati građane i sve građevinske odbore da su u određenim zaseocima pokrenute neovlaštene radnje oko priključenja novih lampi bez saglasnosti nadležnih službi općinskog organa uprave općine Bužim. Ovakve i slične radnje od strane nesavjesnih građana će biti praćene od nadležnih službi i drugih organa, te će se protiv izvršioca  biti pokrenute Zakonom i Odlukom o javnoj rasvjeti predviđene kaznene mjere. Molimo građane da ne čine samovoljne radnje na objektima javnih rasvjeta, jer svaka samovolja povlači odgovornost i nanosi se direktna šteta budžetu općine Bužim. Održavanje objekata javnih rasvjeta povjereno je kroz Program zajedničke komunalne potrošnje JKP ,,KOMB” d.o.o. Bužim i regulisano je ugovorom između općine Bužim i navedenog preduzeća. Planirano je niz aktivnosti u toku 2019. godine, stoga molimo građane za razumjevanje i poštivanje zakona i zakonskih propisa.