Služba za civilnu zaštitu i vatrogastvo općine Bužim od jutros je na terenu i obilazi sva kritična mjesta na kojima dolazi do plavljenja i ugrožavanja objekata na području općine Bužim.Prema trenutnom stanju u donjem dijelu Bužimnice od naselja Varoška Rijeka do granice sa općinom Velika Kladuša i potok Čaglica od naselja Abdići do spajanja sa Bužimnicom voda se izlila iz svog korita i poplavila okolna poljoprivredna zemljišta. Za sada ova Služba nije zaprimila ni jednu dojavu o plavljenju stambenih i drugih objekata ali kako kiša neprestano pada može se očekivati stalni rast nivoa vode gdje bi bili ugroženi objekti u blizini vodotoka. Trenutno se saobraćaj na svim putevima odvija bez zastoja ali se na kritičnim mjestima može očekivati i plavljenje saobraćajnica.

Obzirom da su i za naredna dva dana najavljene padavine pozivamo sve građane, pravna i fizička lica, a posebno one koji se nalaze uz potoke i rječice da budu oprezni i prate situaciju na terenu.