Na poziv uposlenika Osnovne škole “Mirsad Salkić -Džaja” i mještana MZ Čava  načelnik Općine Bužim Mersudin Nanić posjetio je ovu obrazovnu ustanovu koja je prije dva dana teško oštećena u požaru. U cilju privremene sanacije i zaštite objekta od daljeg propadanja i veće štete mještani Čave  i uposlenici ove škole su se samomorganizirali i počeli sa čišćenjem i privremenom zaštitom objekta. Kako se ovih dana očekuju padavine koje bi  uzrokovale nepopravljivu štetu na unutrašnjosti objekta uposlenici i mještani su zatražili pomoć od općisnkog načelnika u obezbjeđivanju određene količine drvene građe, folije i drugog potrebnog materijala za privremenu zaštitu objekta.

Općinski načelnik općine Bužim danas je odobrio 5.000,00 KM iz budžetske rezerve za kupovinu građevinskog materijala potrebnog za privremenu zaštitu objekta, dok će mještani i uposlenici ove obrazovne ustanove sami izvršiti radove tokom vikenda. Ako to dozvole vremenski uslovi krovište Osnovne škole će ovom hitnom intervencijom biti privremeno zaštićeno kako bi se sačuvala unutrašnjost objekta i još veća šteta.